Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.1.2008 Happy Sigi nešťastně přeskakovala zasněžený příkop ve kterém byl kámen a ztrhala si v zápěstí pravé tlapky vazy. V Brně na ortopedii jí léčili 2 měsíce s nadějí, že se vazy zahojí. To se bohužel nestalo, devastace byla velkého rozsahu a tak 3.3.2008 byla Sigi operována v Brně ve Veterinární fakultní nemocnici. Byl jí brán štěp z levého ramene a dán do pravého zápěstí, zápěstí bude fixováno natvrdo. Zápěstí bylo ještě vystuženo kovovou destičkou s 8-mi šroubky. 10 týdnů je nutný pohybový klid.
1.4.2008 pacinka je pěkně zahojená, při chůzi ještě pacince ulevuje.
1.5.2008 při chůzi už vůbec není poznat, že je zápěstí nehybné, Sigi by už ráda běhala a hrála si, udržujeme jí ale v pohybovém klidu, tj. krátké procházky na vodítku.
14.5.2008 kontrola v Brně, kontrolní rentgeny.Pacinka se pěkně hojí, zápěstí ještě není docela srostlé, další kontrola za 6 týdnů. Procházky mohou být delší, ale stále na vodítku, neběhat, neskákat.
26.6.2008 kontrolní rentgeny v Brně. Sigi se pohybuje naprosto bez obtíží,není znát, že měla úraz. Kosti jsou ještě slabé, implantát zatím zůstane, další kontrola začátkem září. Procházky mohou být delší, může běhat, kde nehrozí útěk nebo skoky i bez vodítka.
8.10.2008 operace v Brně - vyndán implantát. Zase pohybový klid 2 měsíce, kontrola začátkem ledna 2009.
13.1.2009 kontrolní rentgeny v Brně. Pacinka se dobře hojí, je tam ještě malá štěrbinka 0,3mm a dírky po šroubech které bolí, proto Sigi ještě pacině ulevuje. Zrušen pohybový klid (jen zatím neskákat). Kontrolní rentgen v létě.

Červenec 2009: Pacinka je po kontrole v Brně v pořádku, Sigi ještě malinko ulevuje, ale kdo neví, nepozná. Už běhá, skáče, byla s Beriskou i na kole (částečně v batohu) a bylo to dobré!  Máme zase konečně zdravého pejska! Díky panu MVDr. Srncovi z Brna.

4.12.2009 poslední kontrola v Brně. Rentgeny, prohlídka a konečné rozloučení s nemocnicí. Sigi běhá, skáče, pacince ulevuje jen při velké námaze nebo velkých mrazech.

2012 Beriska i Sigi se krásně snášejí, jezdí s námi po celý rok na každou dovolenou. Jarní a podzimní pochody milují, jen Sigi už neujde velké vzdálenosti, vyhovuje jí tak do 10 km. Zimní pochody a výlety na běžkách se jim moc líbí. V hotelích nebo penzionech jsou vzorné, nic neničí, spí na svých pelíšcích a v klidu čekají, až se vrátíme (např. z lyžování nebo cyklistiky). Jsou to zlaté panenky a mám z nich radost.

 

Dne 12.1.2017 nás opustila Beris Black a odešla do psího nebíčka. Selhaly jí ledviny. Je nám po Berisce moc smutno, byla to milá, mazlivá a poslušná fenečka. Nejen, že byla moc krásná tělesně i duševně, ale přivedla na svět i krásná štěňátka, se kterými jsme se po celou dobu setkávali na společných dovolených. Věřím, že měla Beriska u nás hezký život, všichni jsme jí milovali a hýčkali. Budeme na ní moc vzpomínat.

Dne 25.10.2017 nás opustila Happy Sigi a odešla za Beriskou do psího nebíčka. Od října 2016 se léčila na Cusingův syndrom. Poslední měsíce už nemohla chodit na procházky, chodila jen na zahrádku a na chatě na palouk a tam jsem jí vozila ve starém kočárku na procházky do lesa, kde byla Sigi šťastná. Byla to hodná a poslušná fenečka a dělala nám celý svůj život radost. Budeme na obě fenečky stále vzpomínat.

22.11.2017  se v Otvovicích narodila fenečka Ohaio Berys a 3.2.2018 jsme si Berisku II. dovezli do Třebíče. Cesta autem byla úplně bez problému a v novém domově si rychle zvykla.

červen 2018: Berisce je 1/2 roku ale je pořád hodně maličká. Je velmi chytrá a šikovná, rychle se učí a je moc milá.